27.02.21

ЯКОЮ МАЄ БУТИ ДОПОМОГА ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

 
Пандемія, яка так змінила все наше життя, триває. Кожного дня чуємо про нові випадки. Здавалося б, ми почали звикати до такої ситуації. Та коли хвороба торкається нас чи близьких нам людей, серце сповнюється тривогою. Попри страх і збентеження, обставини вимагають послідовних і рішучих дій.    

Саме тому ми хочемо поділитися з вами рекомендаціями, які були розроблені UNICEF Ukraine, (спеціалізованою структурою ООН), щодо реагування на COVID-19 про те, які важливі фактори треба взяти до уваги щодо дітей та дорослих з інвалідністю:

Один із них стосується спілкування та отримання інформації для людей із вадами зору, слуху та когнітивними порушеннями, оскільки популярні джерела новин можуть бути недоступними, особливо коли інформація швидко змінюється, а її доступ є життєво важливим.

Ще один бар’єр стосується прийняття рекомендованих стратегій охорони здоров’я, таких як фізичне дистанціювання та миття рук. Наприклад, часте миття рук не завжди можливе для людей з певними видами фізичних вад. Це важливі речі, але вони не завжди враховують можливості людей з інвалідністю, не залишаючи для них альтернативних варіантів.

На додачу до цього, у переважній більшості країн на початку карантину та лакдауну уряди
поспішали прописати рекомендації для своїх громадян, але здебільшого оминули тему людей з інвалідністю. Навіть попри те, що люди з інвалідністю мають вищі ризики важкого перебігу COVID-19, тому потребують більшого захисту. Тому для них утворився певний інформаційний вакуум не лише в поширених джерелах інформації, але й з боку урядових рекомендацій.

Погіршився доступ до медичної допомоги. Це давній бар’єр, який поглибила пандемія COVID-19. Люди з інвалідністю під час пандемії стикаються з тим, що майже всі потужності медичної системи націлені на боротьбу з COVID-19, в той час, як вони можуть потребувати постійного догляду чи регулярних медичних обстежень та маніпуляцій, але вчасно не можуть отримувати необхідну допомогу.

Існують різні види інвалідності та різні потреби у людей з інвалідністю. Хтось може самостійно функціонувати, а комусь потрібен супровід. Так само порушення різних груп органів по-різному впливає на якість життя та визначає його. Люди з інвалідністю можуть мати хронічні захворювання, які власне призвели до інвалідності або є її причиною, і роблять їх ще більш вразливими до вірусу та хвороби. Наприклад, є припущення, що люди з муковісцидозом мають вищі ризики важкого перебігу хвороби COVID-19. Люди з інвалідністю можуть додатково мати зайву вагу, цукровий діабет чи захворювання нирок. Це також підвищує ризики перехворіти важче.

Зрештою, карантинні обмеження, ізоляція, лакдаун та загалом нові реалії 2020-2021 років, безумовно, негативно впливають на фізичне та ментальне здоров’я людей з інвалідністю.

Що робити? Запобігання поширенню COVID-19 серед людей з інвалідністю має бути максимально комплексним. Далі наведемо поради для людей з інвалідністю, людей, які доглядають за ними, соціальних працівників.

Що робити людям з інвалідністю?

Складіть план дій на випадок, якщо ви захворієте. Майте вдома запас їжі, води, засобів гігієни та медикаментів. Переконайтеся, що ви знаєте, до кого з людей або організацій ви можете звернутися по допомогу. Майте їхні контакти десь на видному місці, щоб за потреби звернутися.

Переконайтеся, що у разі хвороби людини, яка доглядає за вами (якщо у вас є потреба в індивідуальному догляді), вам її буде ким замінити. Домовтеся з близькими чи представниками організації про підстрахування.

Піклуйтеся про себе та своє здоров’я більше, особливо якщо ви знаєте, що ви в групі ризику. Не скасовуйте зустрічі з лікарем у разі потреби. Їх можна перевести у формат онлайн.

Дотримуйтеся фізичної дистанції, мийте руки або обробляйте їх антисептиком, правильно носіть захисну маску, якщо можете це робити. Не забувайте дезінфікувати допоміжні засоби, якими ви користуєтеся: крісло колісне, білу тростину, слуховий апарат, окуляри тощо.

Що робити тим, хто доглядає за людьми з інвалідністю?

Передусім захистіть себе та людину, про яку піклуєтеся. Тут розгорнутий план дій для опікунів, які доглядають за людиною з інвалідністю вдома.

Дотримуйтеся дистанціювання, маскового режиму та регулярного миття рук. Пам’ятайте, що якщо ви доглядаєте за людиною, яка майже не залишає квартиру, то саме ви можете бути тим, хто принесе вірус.

Дбайте про здоров’я людини, про яку ви піклуєтеся, не обмежуючись лише фізичним здоров’ям. Людині може бути страшно або неспокійно через загрозу інфікуватися. Допоможіть їй, запропонувавши розмову або послуги фахівця з ментального здоров’я, якщо це потрібно.

Тут великий документ з порадами щодо організації надання медичних послуг, послуг в громаді та проведення тестування для людей з інвалідністю

Люди з інвалідністю мають проживати та переживати пандемію, а не виживати під час неї. Уряд, місцева влада та кожен із нас повинні працювати у напрямку створення безпечного та інклюзивного суспільства, не забуваючи про людей з інвалідністю та не вдавати, що їх не існує.


Немає коментарів:

Дописати коментар