23.05.2017

ЗАКОН ПРО ІНКЛЮЗИВНУ ОСВІТУ

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект №6437 «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами в освітніх послуг».

За ухвалення закону проголосували 297 народних депутатів, передає «Слово і Діло».

Як зазначено у пояснювальній записці, закон закріплює право на освіту осіб з особливими освітніми потребами та можливість для них отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безкоштовно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від встановлення інвалідності».


Для таких людей також передбачено впровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання.

Крім цього, документ передбачає можливість для людей з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиваючу допомогу, та створення для них інклюзивних та спеціальних груп (класів) у загальноосвітніх навчальних закладах.
Нагадаємо, на початку травня Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про інклюзивну освіту.

Раніше міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, коли школи перейдуть на дванадцятирічні освіта.


Інклюзивна освіта – один з процесів трансформації загальної освіти, який ґрунтується на розумінні, що особи з інвалідністю у сучасному суспільстві можуть і повинні бути залучені до соціуму. Ідея такої освіти орієнтована на формування умов його доступності для всіх, в тому числі дітей з інвалідністю.

Комментариев нет:

Отправить комментарий