08.02.2012

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВІКТОР ЯНУКОВИЧ ПІДПИСАВ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПРАВ ІНВАЛІДІВ».


Цим законом передбачено внести зміни до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У законі зазначено, що держава має виявляти і усувати перепони та бар’єри, що перешкоджають задоволенню прав і потреб інвалідів, у  тому числі безперешкодний доступ  о об’єктів громадського та цивільного призначення, транспортної  інфраструктури, дорожнього сервісу тощо, а також враховуючи індивідуальні можливості, здібності та інтереси долучати до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту. Крім того, держава має надавати пристосоване житло, сприяти громадській діяльності інвалідів.

Законом передбачено, що навчальні заклади надають освітні послуги інвалідам нарівні з іншими громадянами, в тому числі шляхом створення належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення, враховуючи індивідуальні потреби інваліда.

Законом також визначено, що підприємства, установи та організа ції, фізичні особи, які використовують найману працю, мають забезпечити нешкідливі для здоров’я мови праці, вживати заходи щодо запобігання інвалідності та відновлення працездатності інвалідів. У разі працевлаштування інвалідам мають обладнати належні робочі місця.

Комментариев нет:

Отправка комментария