06.11.24

ФІЗИЧНИЙ СУПРОВІД ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ

 
Фізичний супровід людини з інвалідністю – це зараз саме та  послуга яку б не завадило ввести у нашій країні, на рівні хоча б такому, на якому ми стараємось надавати психологічні послуги  українцям. Чому ж про необхідність фізичного супроводу ні почуєш із уст медіа працівників, і не прочитаєш ні у пресі, ні на просторах Інтернету?

Мабуть відповідь буде проста, і складна водночас – перша її складова, це звичка до того, що ми краще голосно поговоримо про те, як нам не вистачає доступності, ніж тихо зробимо щось маленьке, що  зробити саме у  наших силах. І друга складова – це одвічний страх перед  , тими , хто бодай чимось відрізняється від так званих звичайних, людей, і тим самим одразу ж набуває для суспільства « особливого» статусу, що автоматично надає право суспільству скрушно кивати головами. І надалі чомусь називати потреби людини з вадами здоров’я  особливими, але про методи забезпечення, цих, на мою думку, не таких уже і особливих потреб, і надалі скромно мовчати.

Однією з граней вирішення  частинки цих потреб могла б стати послуга фізичного  супроводу, якби така існувала при організаціях для людей з  інвалідністю.

Наша ГО вже неодноразово давала оголошення про те що ми маємо потребу у супроводжуючих, Звісно ж за погодинну оплату,  та відгуків ми отримали  катастрофічно мало.

Щоб  зменшити страх  перед невідомим, та трішки заспокоїти потенційних супроводжуючих, хотілося б звернути увагу на два основні  моменти, які стосуються супроводу людини з інвалідністю: перше, це не супровід у лікарню чи до аптеки, як звикло думати більшість людей у  нашому суспільстві, це супровід на різні цікаві та  корисні заходи, такі як до прикладу, до театру, музею, чи на фотосесію, а це означає що і сам  супроводжуючий зможе приємно провести час, та культурно відпочити. І друге, супровід  людини з інвалідністю,  включає в себе різні аспекти допомоги, комусь потрібно  допомогти подолати сходи , чи бордюр, когось підтримати на переході, іншому допомогти з посадкою в автівку,  а людину з вадами мови, можливо уважніше слухати, щоб переказати іншим, те що вона  говорить.

Отже, не такі вже й особливі ті славнозвісні потреби у людей з вадами  здоров’я, звичайнісінькі потреби, які можна допоїти задовольнити маючи добре серце, та доклавши трішечки зусиль.

Якщо Вас зацікавила можливість спробувати себе у ролі супроводжуючого, пишіть, або ж дзвоніть нам!

Немає коментарів:

Дописати коментар