26.12.24

РІЗДВО - пісня Юрія Прокопенка

ЛЮДИ З МОВЛЕНЕВИМИ ПОРУШЕННЯМИ

 

Одного разу, під час розмови, одна моя знайома, якої на фоні ЦП ( Церебрального Паралічу) розвинулося значне порушення мови сказала мені, що через це, та через часті  гіперкінези( неконтрольовані рухи окремих частин тіла), більшість незнайомих людей при зустрічі з нею думають що вона не є розумово збереженою, хоча насправді це зовсім  не так.
Ця  розмова змусила мене задуматись над тим, чому навіть серед самих людей з інвалідністю існують такі поділення на діагнози, можливості, та здібності?  Чому  у нашому наче б то європейському суспільстві сегрегація процвітає, а інклюзія ніяк не може зіпястись  на ноги?

30.11.24

ЧИ МАЮТЬ ЛЮДИ З ІНВАЛІДНІСТЮЮ ДОНАТИТИ НА ЗСУ

Я не одноразово чула таку думку, що люди з інвалідністью, як такі що належать до найменш соціально захищених верств населення не повинні донатити на ЗСУ, та взагалі благодійністю, через те що самі часто мають вкрай обмежені статки, та потребують різносторонньої допомоги. Дозволю собі висловити альтернативну думку з цього питання. Зборів для ЗСУ зараз дуже багато,і саме тому вислів "Кожна гривня має значення" в наші дні став буквальним. Українцям зараз не вистачає усвідомлення того, що маленькі донати дійсно можуть робити великі справи . В Україні нараховується близько двох з половиною мільйонів людей з обмеженими. Тож якщо кожен із нас задодонатить гривню, то наші воїни отримають два з половиною мільйони гривень! Варто лише вдуматися у цю цифру. Окрім того давно відомо що коли ми допомагаємо іншим, наше психічне здоров'я, та самопочуття можуть значно покращится. Я також живу на мінімальні статки, але для донатів користуюся послугою Приват банку " перерахуй на ЗСУ... З кожної витрати". У мене зазначається сума й 1 гривня. І я зовсім не соромлюсь цього. Також на початку цього року наше ГО надруковало і успішно продало календар. 10 відсотків від загальної суми продаж ми відрахували на потреби ЗСУ. Також на базі Го працює благодійний проект
- інтернет магазин Inklusia shop , який теж слугує для благодійних цілей, з продажу товарів у ньому, також частина суми є донатами на ЗСУ. Доречі, допомагати можна не лише фінансовими, можна наприклад плести теплі шкарпетки, або бафи , які вже дуже скоро будуть потрібні нашим захисникам та захисницям. Тому, як бачимо, можливостей робити добрі справи є багато, потрібно лише вміти їх помічати, та розвиватися усвідомлення їх важливості. Тому допомагаємо хто чим може, і разом крокуємо до нашої перемоги! Слава Україні! Героям
 

25.11.24

ГО ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ - ЦЕ НАГОДА ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ, ЧИ НАГОДА САМИМ РОЗВИВАТИСЯ, ТА ДОПОМАГАТИ ГРОМАДІ?

0Го людей з інвалідністю - це нагода отримати допомогу, чи нагода самим розвиватися, та допомагати громаді?

Це ще одне спірне питання , ставлення до якого на мою думку вже давно слід було переглянути, а тим паче потрібно це зробити у наш буремний час.

У вісімдесяті - дев'яності роки, я пам'ятаю товариства для людей та дітей з інвалідністю, саме так тоді називалися такі спільноти. Тоді їх роль полягала лише в тому щоб організувати застілля у святкові дні, роздати " солодкі подарунки", та поговорити про важку долю людини з інвалідністю 3 грудня - у міжнародний день людей з інвалідністю.

06.11.24

ФІЗИЧНИЙ СУПРОВІД ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ

 
Фізичний супровід людини з інвалідністю – це зараз саме та  послуга яку б не завадило ввести у нашій країні, на рівні хоча б такому, на якому ми стараємось надавати психологічні послуги  українцям. Чому ж про необхідність фізичного супроводу ні почуєш із уст медіа працівників, і не прочитаєш ні у пресі, ні на просторах Інтернету?

25.10.24

ПИШЕМО ШРИФТОМ БРАЙЛЯ


 

НКЛЮЗІЯ SHOP

 

Думаю що не помилюсь, якщо скажу, що в певний період життя більшість із нас пробували робити щось власноруч. Хтось випалював картини з деревини, хтось вирізав з дерева іграшки, там сувініри, представниці чарівної статі захоплювалися вишивкою, або бісероплетінням. Особисто я в  юні роки пробувала вишивати, а також знала гарну майстриню, дівчину з інвадністю, яка прекрасно вишивала і мала багато робіт, але соромилася, та й не дуже мала змогу у ті часи представити свої роботи суспільству, через мало мобільність.  Це було років 20 тому, але зараз дякуючи Інтернету така проблема відійшла у небуття, і кожен може поділитися своїми талантами можливо і зі всім світом, і Ваше захоплення може не тільки радувати Вас, та Ваших друзів, але і стати приємним грошовим доповненням до пенсії та способом з користю реалізувати свої здібності і таланти. Саме з цією метою активісти нашого ГО створили невеличкий інтернет магазин Inklusia shop у якому майстри hand made можуть продати свої вироби ручної роботи. Також продаж Ваших робіт в Inklusia shop це гарна можливість допомогти нашим Воїнам, та прискорити Перемогу України над російським окупантом. Адже 10 відсотків від вартості товару ми відраховуємо на донати для ЗСУ. Тож якщо Ви маєте власні вироби ручної роботи, та бажаєте їх продати, звертайтеся до ( вставиш до кого).

20.08.24

РАЗОМ – МИ СИЛА! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!

 

За декілька днів Україна відзначатиме свої 33… символічно те що саме у найтяжчі часи наша країна вступила у вік Христа.

Наша теперішня боротьба за збереження незалежності нашої держави, нагадує боротьбу Ісуса в Гефсеманії.

Сьогодні, напередодні цього  визначального Дня  Незалежності подумалося про те, що кожен із нас, а особливо люди з інвалідністю боремося не тільки за свободу країни, але і за свою власну, за те щоб мати право та можливість жити гідно,  вносячи посильний вклад у життя країни.

07.08.24

 Центр обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM», що працює при відділі абонемента, організував зустріч з представниками ГО «Соціальна інклюзія» та благодійного фонду Людмили Станіславенко.

Зустріч була приємною та змістовною. Голова ГО Олена Введенська та Людмила Анатоліївна, яка займається волонтерською допомогою в Україні, обговорювали, як створити можливості для успіху та кращого життя для людей.

ГО «Соціальна інклюзія» – це молода громадська організація, яка єдина в регіоні орієнтована на розвиток проєктів, ініційованих людьми з важкими порушеннями мовлення. Ми та наші колеги ще не чули про щось подібне. До організації також належать люди з порушенням зору та іншими захворюваннями – обдаровані, ініціативні та оптимістичні. Всі вони прагнуть розвиватися, здійснювати свої мрії та досягати успіху. На жаль, сьогодні ці люди теж опинилися в скрутному становищі, хоча багато з них не звикли просити допомоги.

ВІДЕОСЮЖЕТ З ОЛЕКСІЄМ СКРИПАЧЕНКО

ІНТЕРВ'Ю ЮРІЯ ПРОКОПЕНКА БЛОГЕРУ ОЛЕКСІЮ СКРИПАЧЕНКО

26.07.24

ЦІКАВА ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ НОВОЇ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КАРІТАС ВІННИЦІ».

 

Нещодавно у Вінницькій універсальній науковій бібліотеці імені Отамановського відбулася цікава зустріч з представниками нової благодійної організації «Карітас Вінниці». Заступник директора бібліотеки, Галина Миколаївна Слотюк, запросила нас, членів громадської організації «Соціальна Інклюзія», на цей захід. Я, Олена Введенська, разом з моїми колегами прийшли, щоб дізнатися більше про діяльність нової організації та можливі шляхи співпраці.

Об'єднання зусиль є важливою передумовою якісніших, масштабніших, системніших та сталіших результатів.

Лідерки громадських організацій «Вектор прав людини» та «Соціальна Інклюзія» Валерія Рибак та Олена Введенська підписали угоду про співпрацю 1 липня 2024 року.

 

Третього липня Регіональному тренінговому центрі спільно з відділом Абонементу Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов значущий тренінг для відвідувачів центру "ІНВА ІНФО" та представників ГО "Соціальна інклюзія". Разом розглядали роботу Додатку "Дія", а також окремо акцентували увагу на платформі

Обговорили безбар'єрність, де учасники познайомилися з великим Гайдом для людей з інвалідністю, а також представили можливість освітньої платформи "Дія". Послуга, крок за кроком проаналізували рубрику Поради, які ефективні у будь-яких життєвих ситуаціях.

Дякуємо всім, хто прийняв участь у даному заході. Працюємо над тим, щоб забезпечити доступ до цифрових можливостей для всіх! Тренерка: керуючий сектором Регіонального тренінгового центру

28.06.24

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ ТА ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ: ОСОБЛИВОСТІ ПІД ЧАС ВІЙНИ

 
Конституція України є основним законом нашої держави, що визначає права та обов'язки громадян, структуру та функції державних органів, а також основні принципи правової системи. Важливим аспектом цієї Конституції є захист прав людей з інвалідністю, що набуває особливої ваги в умовах воєнного стану.

 Правова База для Захисту Людей з Інвалідністю

Відповідно до Конституції України, кожна людина має право на гідне життя, що включає право на соціальний захист, медичну допомогу та умови, що сприяють повноцінному розвитку особистості. Стаття 24 Конституції гарантує рівність прав і свобод незалежно від стану здоров'я, а стаття 46 забезпечує право на соціальний захист, зокрема у випадку інвалідності.

 Крім того, Україна є учасницею Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка закріплює обов'язки держави щодо забезпечення повного і рівного здійснення всіх прав людини та основних свобод людьми з інвалідністю.

14.06.24

МОЯ ВІРА - МОЯ СИЛА

У ці важкі часи важливо зберігати психологічний баланс. Людина з інвалідністю, яка живе в Україні під час війни, ділиться своїми методами підтримки внутрішнього спокою через християнську віру.

Щоденні молитви та читання Біблії стали для мене не лише ритуалом, але й справжньою опорою. Вони допомагають знайти внутрішній спокій і надію, коли навколо стільки тривоги і несигурності.

 

Нещодавно мені потрібно було поновити індивідуальну програму реабілітації. Однак у поліклініці, до якої я належу, немає невролога. Виявилося, що у нашому місті всього декілька неврологів, тому до них величезні черги. Людині з інвалідністю дуже важко так довго чекати.

Через це мені довелося звернутися до Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення. Було непросто добратися туди, але я була рада що врешті-решт отримав необхідну допомогу.

Медики продовжують працювати в таких складних умовах, демонструючи мужність і відданість своїй справі. Важливо знати, що навіть під час війни є доступ до спеціалізованої медичної допомоги, хоч це і може вимагати додаткових зусиль.

Цей досвід показує, наскільки важливо мати доступ до кваліфікованих спеціалістів, навіть коли звичні канали не функціонують належним чином. А який ваш досвід? Поділіться своїми історіями та порадами у коментарях!

               

   Сьогодні хочу поділитися з вами тим, як виглядає мій типовий день під час війни. Життя змінилося, але ми продовжуємо боротися і жити, як можемо.

 Мій день починається з ранкової молитви , що допомагає налаштуватися на позитивний лад. 🧘‍♂ Потім сніданок і час на новини, щоб бути в курсі подій. Важливо зберігати баланс між інформованістю та емоційним станом.

 Далі намагаюся займатися роботою з дому: писати, спілкуватися з підписниками та готувати нові проекти. Після обіду – час для хобі: читання книг або малювання.

 Увечері часто бувають повітряні тривоги, і тоді доводиться ховатися у безпечному місці. Але навіть у такі моменти ми залишаємося сильними.

 Як ви проводите свої дні? Поділіться у коментарях! 💬

20.05.24

Майже 3 роки тому була заснована  громадська організація"Соціальна Інклюзія"! Ми - команда однодумців, об'єднаних спільною метою допомагати людям з інвалідністю знайти своє місце у суспільстві. Наша організація відкриває двері для всіх, хто стикається з важкими порушеннями мовлення. Незважаючи на це, ми активно беремо участь у житті громади, організовуючи зустрічі, тренінги, створюючи освітні програми та підтримуючи соціальну адвокацію.

Однією з основних цілей нашої організації є сприяння адаптації та розкриття потенціалу людей з вадами мовлення. Ми віримо, що кожна людина, незалежно від її особливостей, заслуговує на підтримку та можливість реалізувати свої права та здібності. Наша організація відмічається тим, що ми єдині, хто активно працює над розвитком проектів, створених самими учасниками з важкими порушеннями мовлення.

26.04.24

ГІПЕРОПІКА ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

                  

Сьогодні я хочу поговорити про щось, що досить часто стикається з людьми з інвалідністю, так званою "гіперопікою" – це коли люди намагаються допомогти тим, хто цього не потребує або навіть відчувають, що вони відчувають.

Так, давайте поговоримо про "гіперопіку" і чому це може бути проблемою для людей з інвалідністю. Коли ми говоримо про гіперопіку, ми маємо на увазі надмірну турботу або втручання в життя людини з інвалідністю без їхнього дозволу або потреби. Це може бути дратівливо і навіть принижуюче для людей з інвалідністю, які хочуть бути незалежними і здатними приймати власні рішення.

09.04.24

ИРИНА КОЛОСОВА

ОДА, Соц. Інклюзія людей з обмеженими можливостями, бібліотека імені Отомановського та спонсорського фонду Володимира Продивуса, у будівлі бібліотеки до дня охорони землі були проведені збори, на яких виступили відома бібліотекарка Інна Боса, історик Леонід Кучерук та багато інших відомих бібліотекарів.  Розповідали про те, що треба робити, щоб природна фауна землі була чистішою і красивішою. Говорили про те, якої шкоди навколишньому середовищу світу, а особливо нашій країні, завдала й завдає колишня аварія на Чорнобильській електростанції, не оминули стороною і війну в Україні, і війни загалом. Як багато шкоди приносять вони. З'являється багато хвороб, губиться природа. Забруднюється атмосфера і всьому людству поступово приходить кінець. На цих зборах йшлося і про те, що треба робити для того, щоб не трапився кінець не тільки людству, а й усьому живому, що є на планеті Земля. Про те, що треба любити і примножувати багатства землі, садити дерева і квіти.

Наприкінці зборів усім присутнім було роздано подарунки - це повний набір особистої гігієни від спонсорського фонду Володимира Продивуса.

 

СУЧАСНІ МАМЛЮКИ ДЛЯ КРЕМЛЯ

 


АВТОР ІРИНА КОЛОСОВА

Усе передове людство світу обурене викраденням дітей із розбомблених міст і сіл України та викрадених до Росії.

У пресі та інтернеті ті, хто так "дбає" про українських дітей, повідомляють, нібито цих дітей віддадуть у російські сім'ї, де вони будуть у теплі, турботі та любові, але ніхто з цих "доброзичливих" не спромігся навіть подумати: А чи хочуть самі діти цього?

Багато росіян вважають, що української нації немає і представників цієї недонації треба знищувати як загрозу і ворога номер один для росіян.

29.02.24

ЦІКАВА ЗУСТРІЧ

 27 лютого Центр інформаційного обслуговування людей з інвалідністю, що діє на базі відділу абонементу  ВОУНБ ім. В. Отамановського, відвідала Наталя Скрипка  - консультантка у дослідженні IFES (Міжнародна фундація виборчих систем) щодо вивчення найкращих практик використання в Україні розумних пристосувань з метою забезпечення реалізації особами з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) конституційних прав нарівні з іншими особами.

22.01.24

ХУДОЖНИЦЯ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ НАТАЛІЯ ЛОГІНОВА



 Люди звикли бачити образ художника у просторій майстерні з купою мальбертів та великих картин. Як легко і красиво це виглядає, неначе творча гра. А подивіться тепер як працює художниця з інвалідністю 1 групи по зору. Без спеціального обладнання у власній маленькій кімнаті, зігнувшись за незручним столом. Навіть спеціальна лупа, яка полегшує мені роботу, дуже стара. Проблема у тому, що нову придбати не можу - їх просто немає у доступі потрібної потужності. А ви як думаєте, яка цінність картини, створеної у таких непростих обставинах? А я хочу, щоб мої картини побачив весь світ!

10-річна незряча волонтерка Анна-Марія Герман збирає гроші для українськ...

20.01.24

ІНТЕНСИВ ЗІ СТОРІТЕЛІНГУ

 

Благодійний фонд АІК запрошує людей з інвалідністю доєднатися до інтенсиву зі сторітелінгу. Адже професія сторісмейкера на сьогодні є однією з перспективних для тих, хто мріє працювати віддалено, реалізовуючи креативні проєкти з гідною оплатою праці.

Тренерка курсу – Марія Антипенко - не просто розповість про сторітелінг. Вона поділиться власним досвідом, застосування його під час роботи в різних проєктах. Розкриє секрети, які обов’язково має знати сторісмейкер.